Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Powrót do strony głównej

Nowocześnie wyposażona pracownia.

Komputery PC połączone w sieć, podłączone do internetu, najnowsze oprogramowanie, skaner, drukarka.
System operacyjny: WINDOWS . Grupy o różnym stopniu zaawansowania, od nauki obsługi komputera, programowania dla najmłodszych, poprzez pracę z pakietami biurowymi, programami graficznymi, aż do poznawania aplikacji internetowych, budowania własnych stron www.

Ponadto: pracownia fotografii cyfrowej:
- tajniki obróki zdjęć w programach graficznych 
- przygotowywanie fotografii do druku i publikacji elektronicznej
- archiwizacja fotografii

W ramach pracowni komputerowej działa również Klub Internetowy

Prowadzenie: Mirosława Tomalik

 

Program zajęć pracowni został skonstruowany tak, by nauczyciel realizujący jego założenia mógł sprzyjać rozwojowi ucznia, kształtować jego umiejętność samodzielnego myślenia, wyciągania logicznych wniosków i rozwiązywania postawionych problemów. Program ma także na celu ujawnianie zainteresowań i kształtowanie uzdolnień młodzieży w dziedzinie informatyki.

Duży nacisk położono na naukę tworzenia i modyfikacji grafiki komputerowej rastrowej i wektorowej, a także obróbkę fotografii cyfrowej.

Plan realizacji treści programowych przewiduje 45-135 godzin zajęć edukacyjnych w ciągu jednego roku szkolnego. Zakłada się, że zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 1, 2 lub 3 godziny. Każdy uczestnik ma do dyspozycji samodzielne stanowisko komputerowe.

Dopuszcza się płynność w dopasowaniu liczby godzin przeznaczonych na realizację zarówno poszczególnych działów jak i tematów w zależności od oczekiwań i potrzeb uczestników.

Możliwa jest rezygnacja z niektórych tematów lub działów bez szkody dla ogólnej koncepcji programu.