Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Powrót do strony głównej

Terapia dla dzieci z trudnościami w nauce czytania i pisania (dysleksja, dysgrafia)

Terapia dla dzieci mających trudności z ortografią (dysortografia)

 

Celem zajęć jest eliminowanie lub ograniczenie przyczyn niepowodzeń w nauce. Praca na zajęciach polega na indywidualnym oddziaływaniu terapeutycznym na każde dziecko w zależności od stwierdzonych u niego trudności

Zajęcia prowadzi Beata Detmer.

 

Uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, którzy nie mogą sprostać wymaganiom programowym obowiązującym w danej klasie, określa się mianem dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Potrzebują one pomocy pedagogicznej w formie specjalnie opracowanych programów nauczania dostosowanych do ich możliwości i ograniczeń oraz dodatkowej pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Podstawą prawną do organizowania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w placówkach oświatowych jest Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 stycznia 2001 r.  w sprawie udzielania i organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.