Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Powrót do strony głównej

Taniec nowoczesny (modern dance) to sztuka inspirowana m. in. folklorem indiańskim i afrykańskim, której korzenie tkwią jednocześnie w tradycji europejskiego baletu klasycznego. Taniec nowoczesny pozostawia tancerzowi wolną inwencję i swobodę w kreowaniu ruchu. Zajęcia z tańca nowoczesnego rozwijają poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację i stymulują rozwój psychoruchowy.

Zespół "KONTRA"  istnieje od 2009 roku i już zdążył zdobyć serca publiczności i uznanie jury na takich festiwalach jak: Aleksandrowska Wiosna 2010 czy Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Placówek Pracy Pozaszkolnej "Konfrontacje 2011".

"KONTRA" zaprasza w swoje szeregi dzieci od lat 9. Zajęcia odbywają się w sali z lustrami i poręczą do ćwiczeń.

Zespół utworzyła i prowadzi Beata Budzewska.

Taniec przez swój nierozerwalny związek z muzyką ma duże znaczenie w podnoszeniu muzykalności i rytmiczności wykonawców. I tak muzyka ze względu na jej bardzo szeroką skalę różnorodnych właściwości jest nie tylko czynnikiem uprzyjemniającym wykonywanie danego ruchu, uatrakcyjniającym sposób jego wykonania, ale także pomaga w oddaniu właściwego charakteru emocjonalnego danego tańca. Przyczynia się zatem do podnoszenia wrażliwości dzieci uczestniczących w zajęciach tanecznych na piękno ruchu, ale również wzbogaca je o dodatkowe przeżycia i doznania estetyczne.

Uczestnictwo w zajęciach tanecznych rozwija u dzieci poczucie koleżeńskości, tolerancję w stosunku do mniej zdolnych kolegów. Dzieci śmiałe i uzdolnione powinny być wykorzystane przez nauczyciela do pomocy słabszym, które w bezpośrednim kontakcie z dziećmi muzykalnymi i zręcznymi prędzej uzupełniają swoje braki.Zdjęcia z występów Zespołu: