Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Powrót do strony głównej Zespół Artystyczny "STONOGA"

Zespół istnieje od 1979 roku, ma na swoim koncie setki występów w kraju i za granicą, jest laureatem wielu znaczących konkursów takich jak "Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie" czy "Nowa Piosenka w Starym Krakowie".

Z.A. "STONOGA" specjalizuje się w widowiskach tanecznych. Układy choreograficzne tworzone są do piosenek pisanych specjalnie dla zespołu. Tematyka i stopień trudności utworów dostosowany jest do wieku wykonawców, którzy ćwiczą w różnych grupach wiekowych.

Zespół regularnie bierze udział w konkursach i festiwalach, a na koniec każdego sezonu prezentuje swoje dokonania na scenie Filharmonii Łódzkiej.

Z.A. "STONOGA" zaprasza do wspólnej zabawy dzieci od lat 4, chcące rozwijać swoje zdolności taneczne i wokalne. Zajęcia odbywają się w sali z lustrami i poręczą do ćwiczeń.

Dzieci bardzo lubią tańczyć

, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje należy rozwijać już od pierwszych lat życia. Taniec jest naturalnym zjawiskiem podnoszącym poziom endorfin czyli ,,związków przyjemności” we krwi, a przyjemność czerpana z ruchu w takt muzyki zwiększa naturalną radość dziecka. Już obcowanie z muzyką stwarza nastrój zadowolenia, a taniec przy muzyce jeszcze tę radość potęguje.

Zabawy ruchowe i taniec w rytm muzyki sprzyjają rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku. Dzieci wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają się na świat, są spontaniczne i odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej.

Taniec kształtuje dodatnie cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, odwaga, odporność na trud i zmęczenie. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Ponadto taniec rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Zabawy taneczne i tańce ćwiczą także i usprawniają spostrzegawczość, refleks, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację i wyobraźnię przestrzenną, kształtują świadomy ruch, oddech, uczą podejmowania decyzji, wdrażają do ładu i porządku.

W tańcu dziecko spontanicznie reaguje na elementy muzyki ruchem, w postaci różnych kroków i figur, a obecność podkładu muzycznego niweluje skutki fizycznego zmęczenia. Taniec kształtuje precyzje ruchów oraz doskonali ich koordynację, ruchom dziecka nadaje lekkości, sprężystości, gibkości, płynności i skoczności. Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka, gdyż dbając o estetykę i elegancję ruchów wymaga się od niego ,,prostych" pleców, ściągnięcia łopatek i podniesienia głowy. Taniec zapobiega wadom postawy oraz ma pozytywny wpływ na ich korygowanie.