Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Powrót do strony głównej Plastyka

Zajęcia plastyczne w dają szerokie możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Realizowane ćwiczenia pomagają kształtować odpowiednie cechy w psychice dziecka takie jak wrażliwość na piękno, wyobraźnię, pamięć wzrokową, pomysłowość, cierpliwość oraz sprawność manualną.

Uczestnicy zajęć poznają podstawowe dziedziny plastyki: rysują, malują, rzeźbią, wykonują ćwiczenia w technikach łączonych odbijanych i powielanych.

Prace dzieci z powodzeniem biorą udział w konkursach organizowanych na szczeblu wojewódzkim i krajowym takich jak Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Portret Mamy Słowem Malowany” czy "Ja i mój pies".

Młodzi artyści prezentują swoje dzieła w Pomarańczowej Galerii.

Do pracowni zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat.

Zajęcia prowadzi Ewa Chłód.

 

Chcąc kształtować wrażliwość na piękno, rozwijać smak estetyczny, należy przygotować dziecko w tym kierunku już od wczesnego dzieciństwa.

Sztuki plastyczne doskonale wpływają na proces kształtowania osobowości i postawy otwartej wobec ludzi i świata. Ich podstawa są przeróżne zadania plastyczne, które dają dziecku radość poprzez oglądanie, dotykanie, manipulowanie, działanie. Poprzez ćwiczenia plastyczne dziecko okazuje uczucia, wyraża samego siebie, swoją osobowość. Rozwija wyobraźnię, pomysłowość, a także nabywa umiejętność radzenia sobie z wybranymi przez siebie narzędziami, materiałami, a co się z tym wiąże wybranym zadaniem plastycznym.

Ekspresja dziecka jest spontaniczna i wynika bezpośrednio z jego przeżyć, spostrzeżeń wyzwalających wyobraźnię czy fantazję. Zabawowa forma pracy zachęca dzieci do udziału w zajęciach, równocześnie dając dużo radości i satysfakcji.

Dziecko uczestniczące w zajęciach wycisza negatywne emocje i aktywnie angażuje się w swoje dzieło