Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Powrót do strony głównej Pracownia komputerowa, grafiki i fotografii cyfrowej

Nowocześnie wyposażona pracownia.

Komputery PC połączone w sieć, podłączone do internetu, najnowsze oprogramowanie, skaner, drukarka.
System operacyjny: WINDOWS . Grupy o różnym stopniu zaawansowania, od nauki obsługi komputera, programowania dla najmłodszych, poprzez pracę z pakietami biurowymi, programami graficznymi, aż do poznawania aplikacji internetowych, budowania własnych stron www.

Ponadto: pracownia fotografii cyfrowej:
- tajniki obróki zdjęć w programach graficznych 
- przygotowywanie fotografii do druku i publikacji elektronicznej
- archiwizacja fotografii

W ramach pracowni komputerowej działa również Klub Internetowy

Prowadzenie: Mirosława Tomalik

 

Program zajęć pracowni został skonstruowany tak, by nauczyciel realizujący jego założenia mógł sprzyjać rozwojowi ucznia, kształtować jego umiejętność samodzielnego myślenia, wyciągania logicznych wniosków i rozwiązywania postawionych problemów. Program ma także na celu ujawnianie zainteresowań i kształtowanie uzdolnień młodzieży w dziedzinie informatyki.

Duży nacisk położono na naukę tworzenia i modyfikacji grafiki komputerowej rastrowej i wektorowej, a także obróbkę fotografii cyfrowej.

Plan realizacji treści programowych przewiduje 45-135 godzin zajęć edukacyjnych w ciągu jednego roku szkolnego. Zakłada się, że zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu po 1, 2 lub 3 godziny. Każdy uczestnik ma do dyspozycji samodzielne stanowisko komputerowe.

Dopuszcza się płynność w dopasowaniu liczby godzin przeznaczonych na realizację zarówno poszczególnych działów jak i tematów w zależności od oczekiwań i potrzeb uczestników.

Możliwa jest rezygnacja z niektórych tematów lub działów bez szkody dla ogólnej koncepcji programu.