Powrót do strony głównej Zespół teatralno-recytatorski

Chcesz zostać aktorem?

Przyjdź do nas. Zapewnimy Ci profesjonalną naukę warsztatu aktorskiego, przygotowanie do konkursów recytatorskich, rozwiniemy Twój talent poprzez zabawę w prawdziwy teatr.

Zapraszamy dzieci i młodzież ze wszystkich grup wiekowych

Zajęcia prowadzi Elżbieta Kozowicz – Sobczak.

 

Program pracy zespołu teatralnego obejmuje różne obszary edukacji, a jednym z głównych jego celów jest rozwijanie postawy twórczej u dziecka, które jest obdarowane naturalną potrzebą ukazywania siebie, bogactwa swego świata wewnętrznego oraz poznawania otaczającej rzeczywistości przez jego pryzmat.

Ekspresja twórcza, szeroko pojęta jako umiejętność wyrażania się w sztuce dramatycznej, tańcu, śpiewie, literaturze, muzyce, czyli spontaniczne wypowiedzi dziecka w języku sztuki jest potrzebą uzewnętrznienia bogactwa odczuć, sposobem ich manifestacji oraz formą komunikacji.

Udział w zajęciach wyzwalając ekspresję twórczą aktorów ma umożliwić im poznanie rzeczywistości i siebie samych z innej, szerszej i niekonwencjonalnej perspektywy, a poprzez udział w przedsięwzięciach teatralnych wyzwolić ma kreatywność oraz otwartość na drugiego człowieka.